Cam Ocağı Vakfı Beykoz Öğümce

Video: Şenol Ürek

Değirmendere’den sonra kendimizi Beykoz’un diğer köylerine yol alırken buluyoruz. İlk durağımız Paşamandıra oluyor. Paşamandıra’yı araba ile geçer geçmez Öğümce‘de Cam Ocağı Vakfı’nda ikinci bir mola veriyoruz. Burası oldukça keyifli bir yer. Burada haftasonları cam üfleme atolyelerine katılabilirsiniz. Ayrıca daha uzun programlar da mevcut. Detaylı bilgiyi www.camocagi.org sitesinden öğrenebilirsiniz. Cam Ocağı’nda atolyelere katılan yabancı sanatçıların eserleri butiklerde satılıyor.

Burası ile ilgili bir diğer ilginç detay da son günlerde ortaya çıktı. Cesur ve Güzel dizisinde Tuba Büyüküstün‘ün canlandırdığı Sühan Karacadağ‘ın başında olduğu cam atolyesinin çekimleri de burada yapılıyor.

Ayrıca atolyenin içerisini gezip, çalışan sanatçıları izleme imkanınız da oluyor. Konaklamalı atolyeler için de oldukça keyifli bir kompleks burası. İçerisinde açık havuzundan, basketbol sahasına kadar imkanlar var. Öte yandan şehirden de bir o kadar izole bir yer. Tam sanatçılar için izole ve huzurlu bir mekan.

Güzel olanı bulmak için önce çevremi iyi tanımam ve gezdiğim yerlerde fotoğraf ve video çekerek dolaşıp sizlere bu yerler için bir nebze ön fikir verebilmek amaçlarım arasındadır.

Şenol Ürek Fotoğraf Sanatçısı

20.000 m2 alana yayılı, Beykoz Riva nehrinin üzerinde sanat ve doğa ile başbaşa kalabildiğiniz tek mekan Cam Ocağı Vakfı.

Cam Ocağı Vakfı, cam sanatına dair tüm kategorileri öğrenme imkanı ile birlikte, bahar aylarında temiz hava ve doğa ile başbaşa olmanın verdiği huzuru birlikte yaşatıyor.Cam Ocağı Vakfı, her yaştan öğrencileri kapsayan gruplara açık, okul gezilerine ev sahipliği yapıyor. Öğrenciler kampüsümüzü gezerek cam yapımını izleyebiliyor, dilerlerse kısa bir atölye çalışmasına katılarak camla daha da yakınlaşabiliyorlar.

Cam Ocağı Vakfı güzel bir misyon üstlenmiş. İnsanlara gelin camı tanıyın, cama dokunun, camı sevin demiş. Camın da ülkemizde kabul gören bir sanat dalı olması için de farklı farklı etkinlikler düzenleniyor.

Cam ocağında hem yetişkinler hem de çocuklar için çeşitli atölyeler yapılıyor. Çocuklar hafta sonları atölyelerinde boncuk yapma, renkli camları puzzle gibi bir araya getirip pano veya tabak yapmacama üfleyerek şekil verme gibi çalışmalar yapabiliyorlar. Bir de artık gelenekleşmiş olan Cam Ocağı yeni yıl ve bahar şenlikleri yapılıyor. Özel olarak bir atölyeye katılmak yerine bu şenliklerde çocuklar cam çalışmalarından istediklerini deneyimleyebiliyorlar.

Beykoz Cam ocağı vakfı nerede, adres, telefon, iletişim bilgileri

Cam Ocağı Vakfı, Köyiçi cad. 72/A ÖğümceBeykoz
Tel: 0216 433 36 93, Faks: 0216 433 30 21
Web Sitesiwww.camocagi.org
E-mail: info@camocagi.org

Kaynak www.camocagi.org

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.